Pályáztató: Prisma Egyesület
Határidő: 2013. február 22.
Feltöltve: 2013. február 4., 13:31:02
Célcsoport: Magánszemélyek (403)
Tipus: Szakmai továbbképzés / Tréningek (85)
Szakmai terület: Ifjúság (96); Oktatás (83)
Ország: Románia
Forrás: iskola.prismae.eu
Milyen találó cím egy olyan programnak, amelynek célja valóban az, hogy a diákok többrétű tudásra tegyenek szert. A tudás növelése hozzájárul ahhoz, hogy a diákok célirányosabban érdeklődjenek a világ dolgai iránt, tudatosabban építsék jövőjüket. A tudás hozzásegíti a diákokat ahhoz, hogy elfogadják és kibéküljenek döntéseikkel és annak hatásaival. A Prisma Egyesület fontosnak tartja a Használható tudás széleskörű átadását. Mert a tudás valóban hasznos!
Pályázat bemutatása:
A Tanügyi Minisztérium határozata értelmében az idei tanévben 2013. április 1–5. között sor kerül az úgynevezett „Să ştii mai multe, să fii mai bun!” programra. Ennek lényege: a gyermekeknek be kell járni az iskolába, de a megszokott tanmenettől eltérően, más forgatókönyv szerint kell zajlania a tanítási hétnek.
A program célja az, hogy a diákok ismeretét tágítsák, fejlesszék, és nem a megszokott eszközökkel. Ennek kapcsán a Prisma Egyesület úgy tanároknak, mint diákoknak szeretné felhívni a figyelmét három non-fomális képzési programra, amely ideális lehet a „Să ştii mai multe, să fii mai bun!” program 5 napjának kitöltésének egyikére. Játékos tanulás, amelyben a diákok választ kaphatnak az őket aktuálisan foglalkoztató kérdéseikre, másként időt tölthetnek el iskolatársaikkal úgy, hogy közben jól érzik magukat!
A pályázat keretén belül 3 témára vonatkozóan lehet pályázatot benyújtani:
1. Önismereti képzés
Célcsoport: 11. és 12.-es diákok
Időtartam: 1 iskolai nap
Tartalom: egyéni és csoportos gyakorlatok játékosan, amelyeknek segítségével közelebb kerülhetnek önmagukhoz a diákok, megismerve erősségeiket, gyengeségeiket, átlátva saját maguk és környezetük közötti kölcsönhatást, csapatmunkát. A képzés segít a diákok társadalmi beilleszkedésében, tolerancia szint növelésében, valamint a szellemi nyitottságuk elősegítésében.
Ajánlott létszám: 25 fő
2. Pályaválasztási képzés
Célcsoport: 11. és 12.-es diákok
Időtartam: 1 iskolai nap
Tartalom: egyéni és játékos gyakorlatok, amelyek által a jövőbeli pályaválasztásra vonatkozó döntéseiket megalapozottabban hozhatják meg a diákok. A képzés segítséget nyújt kiválasztani a számukra legmegfelelőbb lehetőségeket, ami a továbbtanulást, esetleges karrierválasztást illeti, szem előtt tartva személyiségük jegyeit és képességeiket.
Ajánlott létszám: 25 fő
3. Csapatépítő képzés
Célcsoport: 9–12.-es diákok
Időtartam: 1 iskolai nap
Tartalom: a képzést azoknak az osztályoknak ajánljuk, akik szeretnek játszani, új dolgokat tanulni és mindezt szórakoztató formában. A csapatépítő képzések alkalmával a játékon van a hangsúly, amely erősíti a résztvevő osztály összetartozását, segíti a diákok közötti kommunikációt, és elősegíti az új és hasznos információk elsajátítását. Egy iskolai nap, amely játék és hasznosság egyben.
Ajánlott létszám: 25 fő
Miért érdemes pályázni?
a képzés hozzájárul a résztvevő gyermekek egyéni kompetencia fejlesztéséhez
a képzés hozzájárul a gyermekek egymás jobb megismeréséhez, ezáltal fejlesztve a társas készségeket
a képzések alkalmával növelni lehet a résztvevő gyermekek önbizalmát
a képzések tematikai felépítése lehetővé teszi, hogy a gyermekek pontosabban és világosabban lássák, hogy miként képzelik el jövőjüket
mert érdemes kipróbálni a szórakoztató tanulást
Pályázási határidő:
2013. február 22.
Pályázati döntés:
A leadott pályázati űrlapot követően, a pozitívan elbírált pályázókat egyesületünk munkatársai fölkeresik mailen, vagy telefonon. A nyertes pályázókkal szerződéskötésre kerül majd sor, amelynek alkalmával a képzés kivitelezésének feltételeit is leegyeztetjük. Fontos szem előtt tartani, hogy a benyújtott pályázatokat folyamatosan bíráljuk el. Ennek függvényében arra kérünk minden kedves pályázni szándékozó iskolát, osztályközösséget, hogy ne hagyják pályázatuk beküldését utolsó pillanatra. Ország szinten összesen 15 pályázatot van lehetőségünk elfogadni.
Pályáztatási kapcsolattartó:
Gyávol Judit ()
Fontos tudnivalók:
A Prisma Egyesület pályázatára az alábbi pályázat űrlap kitöltésével lehet jelentkezni. Csak azokat a pályázati űrlapokat áll módunkban figyelembe venni, amelyek a pályázati határidőn belül érkeznek be hozzánk, és ahol az űrlap maradéktalanul és hiánytalanul van kitöltve.
A pályázati program alkalmával a Prisma Egyesület 15 képzés megvalósítását teszi lehetővé. Ez azt jelenti, hogy az első 15 igénylő osztálynak vagy iskolának van esélye bekerülni a programba. Természetesen csak abban az esetben, ha a pályázási feltételeket sikeresen teljesíti.
A képzéseket osztályok egyenként, vagy társult osztályok is igényelhetik azzal a feltétellel, hogy 25 főnél több nem ajánlott egy csoportban.
A pályázat leadását követően vesszük fel a kapcsolatot az iskola kapcsolattartójával, és egyeztetjük le a megfelelő dátumot a képzés megvalósítására.
A képzéseket szakavatott, akkreditált képzők tartják.
Az igénylő osztályoknak, vagy iskoláknak 40%-os önrésszel kell hozzájárulniuk a képzési nap kivitelezéséhez. 1 képzési nap összköltségének 60%-át a Prisma Egyesület csapata vállalkozói támogatásokból és saját forrásaiból biztosítja. Ennek értelmében az igénylő iskola, vagy osztályok anyagi hozzájárulása 425 RON + utazási költséget jelent 1 képzési nap esetén (25 fő esetén 17 RON/diák).
A Prisma Egyesület biztosítja a képzőt (képzőket), a képzés kivitelezéséhez szükséges eszközöket, valamint minden résztvevő diák részére részvételi oklevelet, illetve nyomtatott képzési anyagokat (képzési témától függően).